Aantal passages van binnenvaartschepen per sluis

Naam telpuntProvincieVaarwegnaamAantal
scheepspassages
2017
Vervoerd
gewicht (ton)
2017
Aantal
containers
Zeesluis FarnsumGroningenEemskanaal10.974nb26.502
OostersluisGroningenVan Starkenborghkanaal12.699nb111.915
GaarkeukensluisGroningenVan Starkenborghkanaal13.410nb111.994
LorentzsluizenFrieslandIJsselmeer2.2871.520.38321.110
Prinses MargrietsluisFrieslandPrinses Margrietkanaal16.578nb154.668
Tsjerk HiddesluizenFrieslandVan Harinxmakanaal3.3421.206.3323.139
Sluis EefdeGelderlandTwenthekanaal11.7396.769.45054.588
Sluis DrielGelderlandNederrijn6.6504.001.22314.019
Sluis WeurtGelderlandMaas-Waalkanaal23.63718.131.398129.308
Prins BernardsluisGelderlandAmsterdam-Rijnkanaal25.38126.901.35735.565
Sluis St. AndriesGelderlandKanaal van St. Andries8.6933.868.4131.354
SpooldersluisOverijsselRamsdiep3.5551.834.259nb
HoutribsluizenFlevolandIJsselmeer31.18223.110.208271.588
KrabbersgatsluizenNoord-HollandIJsselmeer2.7841.236.22415.263
StevinsluisNoord-HollandIJsselmeer1.589516.847114
OranjesluizenNoord-HollandBinnen-IJ38.90226.336.149297.628
WilhelminasluisNoord-HollandZaan5.3222.026.189447
Prinses BeatrixsluisUtrechtLekkanaal46.44244.901.469558.281
Prinses IrenesluisUtrechtAmsterdam-Rijnkanaal32.02631.498.58330.973
Sluis AmerongenUtrechtNederrijn10.5375.878.96115.806
Sluis HagesteinUtrechtLek6.5913.991.40024.377
JulianasluisZuid-HollandGouwekanaal8.6733.647.18091.486
KreekraksluizenZeelandSchelde-Rijnverbinding67.13873.768.758852.243
Sluis TerneuzenZeelandKanaal Gent-Terneuzen45.93543.082.191117.067
Sluis VlissingenZeelandKanaal door Walcheren2.223607.556nb
Sluis HansweertZeelandKanaal door Zuid-Beveland38.26540.595.227241.082
KrammersluizenZeelandSchelde-Rijnverbinding37.21740.359.465240.583
VolkeraksluizenNoord-BrabantSchelde-Rijnverbinding105.955114.675.8851.126.037
Sluis SambeekNoord-BrabantGekanaliseerde Maas22.97218.259.514133.491
Sluis GraveNoord-BrabantGekanaliseerde Maas2.0875.533.90421.624
Prinses MaximasluizenNoord-BrabantMaas12.1767.000.18252.113
HenriettesluisNoord-BrabantGekanaliseerde Dieze3.366nb51.115
Sluis EmpelNoord-BrabantMaximakanaal8.2612.635.39845.099
Sluis HinthamNoord-BrabantMaximakanaal8.2782.634.02945.304
Sluis SchijndelNoord-BrabantZuid-Willemsvaart8.2172.587.54445.328
Sluis 15LimburgZuid-Willemsvaart2.318422.2121.182
Sluis PanheelLimburgKanaal Wessem-Nederweert4.197764.034nb
Sluis MaasbrachtLimburgJulianakanaal19.04914.673.00354.487
Sluis HeelLimburgLateraalkanaal15.96913.820.71754.516
Sluis BelfeldLimburgGekanaliseerde Maas17.76515.262.26961.368

In deze tabel wordt weergegeven waar de binnenschepen in Nederland varen aan de hand van sluispassages. Bij sommige sluizen passeren dagelijks meer dan 150 schepen. Toch is er nog voldoende ruimte voor nog veel meer binnenvaart. Bij meer drukte in de sluizen zal de aanmelding en de planning bij sluizen en andere kunstwerken plaatsvinden volgens een geavanceerd, elektronisch systeem. Een dergelijk systeem wordt op sommige vaarwegen al in de praktijk gebracht.

Bron: Rijkswaterstaat.